Category: Magazine

Reperi i njohur 2po2 ka publikuar pjesën e dytë të sesionit të ri të këngëve në versionin akustik “Future”. Kësaj here ai vjen në bashkëpunim me artisten Albulena Jashari, me të cilën ka interpretuar disa këngë live. “Duke e parë suksesin e sesionit të parë, kemi vendosur t’i realizojmë edhe dy pjesë me artistë të […]

Advertisements

Capital T ka bërë të ditur së në një të ardhme të afërt do ta publikojë videon e re muzikore. Me anë të një postimi në rrjetet sociale, reperi i ka paralajmëruar fansat e tij se së shpejti do të vijë me projektin e ri që do të jetë videoklip. “Së shpejti videoja e re”, […]

Advertisements

Beyonce Knowles e ka prezantuar këngën e saj të re, “Mi Gente”, të cilën e ka incizuar në kuadër të aksionit humanitar për të ndihmuar të prekurit nga uragani Maria në Porto Riko. Diva e muzikës pop ka bërë të ditur se të gjitha përfitimet nga kjo këngë do t’u dhurohen organizatave, si CEMA, UNICEF […]

Advertisements

Marina Vjollca është bërë protagoniste kohëve të fundit, jo vetëm për shkak të dasmës luksoze dhe martesës me reperin, Getoar Selimi. Natyrisht se dasma e tyre ishte e shumëpërfolur, por Marina nuk ishte aspak inferiore as ndaj zhvillimeve në karrierë. Bukuroshja ka ndërmarrë hapin e madh për të kaluar në TV Klan. Ajo ishte e […]

Advertisements

Këngëtarja atraktive, Anxhelina Hadërgjonaj, po tregon pse është një prej femrave më atraktive të skenës. Ajo nuk lanson shpesh projekte muzikore. Megjithatë, ka vëmendjen e medieve zakonisht për linjat e saj trupore. Anxhelina Hadërgjonaj ka publikuar një foto ku shfaqet tejet sensuale, për të cilën është komplimentuar nga adhuruesit e saj. “E lidhur pas një […]

Advertisements

Modelja Aurela Hoxha e nisi karrierën e saj afro 10 vite më parë. Ajo konkurroi në mesin e 10 vajzave për tu pranuar si një nga figurat e ekranit të “Telebingos Shqiptare” që drejtohet nga Ardit Gjebrea. Aurela ia kishte arritur qëllimit, dhe për një kohë të gjatë kishte punuar si modele në “Telebingo”. Aurela […]

Advertisements

Këngëtarja e njohur Fjolla Morina së shpejti pritet të publikojë projektin e saj më të ri muzikor. Ajo vazhdon të jetë shumë aktive dhe e ndjekur në rrjetet sociale, në të cilat numëron me mijëra ndjekës.  Fjolla shpesh ndan me fansat ndonjë fotografi nga jeta e përditshme, por nuk janë të pakta rastet kur shfaqet […]

Advertisements

Reperi i njohur shqiptar Noizy, ka festuar sot (e mërkurë) ditëlindjen e tij të 31-të. Me këtë rast ai ka marrë plot urime të përzemërta nga miqtë, fansat, dhe familjarët e tij. Jo të paktë ishin edhe kolegët që e uruarn reperin për 31 pranverat. Disa pre tyre zgjodhën rrjetet sociale për t’i shprehur urimet, […]

Advertisements

Rovena Stefa krahas profesionit të saj si këngëtare, aktualisht po e shohim dhe si një nga konkurrentet e spektaklit të vallëzimit “Dance With Me”. Këtë të shtunë ajo ka qenë e ftuara e Aulona Mustës dhe Fatma Haxhialiut në emisionin “Thumb” ku ndër të tjera ka treguar dhe mbi këtë ekperiencë të re të sajën. […]

Advertisements

Angela Merkel drejton nga viti 2005 Gjermaninë dhe nesër në zgjedhjet e së shtunës ajo pritet të konfirmohet për të katërtën herë radhazi në krye të vendit. Në këto vite ka ditur ta lidhë një linjë politike konstruktive me një vizion komplesiv të gjërave që pak e kanë pasur, duke mos parë vetëm nga Berlini, […]

Advertisements