Mentor Haziri – Plage Ne Zemer

Sa e ftohte kjo nate pa ty
rruget ndahen perseri
plage ne zemer me ke mbete ti

ne keto rruge dhe nete pagjume
duke pritur aty jam une
ne vend te dhimbjes dhe dashurise
te jesh ti
nuk e di…
nuk e dii
te ndjej une ty si nje jehone
naten vone

REF.:
kthehu te lutem perseri
ktu ku kishte dashuri
bota ska kuptim pa ne te dy
Do treeetem une dhe do te shkoj
dashurine do e vajtoj
kta jane lote te shpirtit tim
PER TY

Sa t’kom dasht do e mbash mend
me lot po shkruaj emrin tend
kurr me sdo te dashuroj
ne kte jete

REF.:
kthehu te lutem perseri
ktu ku kishte dashuri
bota ska kuptim pa ne te dy
Do treeetem une dhe do te shkoj
dashurine do e vajtoj
kta jane lote te shpirtit tim
PER TY  /Gjithqka Nga Pak

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

About muzika6