2po2 dhe Albulena Jashari sjellin “Future 2”, në versionin akustik

Reperi i njohur 2po2 ka publikuar pjesën e dytë të sesionit të ri të këngëve në versionin akustik “Future”.

Kësaj here ai vjen në bashkëpunim me artisten Albulena Jashari, me të cilën ka interpretuar disa këngë live.

“Duke e parë suksesin e sesionit të parë, kemi vendosur t’i realizojmë edhe dy pjesë me artistë të rinj, që do ta zëvendësojnë Nita Latifin (e cila këndoi në seszionin e pare), për shkak se janë shumë të talentuar, dhe sigurisht dëshira ime është që t’ju jepet sa më shumë hapësirë artistëve të rinj”, ka thënë 2po2 në një prononcim për Telegrafin. 

“Letër 1999”, “Beso”, “A e din”, “Kom ra n’dashni”, “Posh”, “Lejla” – janë këngët që dyshja interpretojnë live në këtë version, i cili ka ardhur mjaft i veçantë për fansat.

Ndryshe, për Telegrafin, 2po2 ka treguar se këtë sesion do ta vazhdojë edhe me pjesën e tretë, ku i ftuar do të jetë artisti i njohur Yll Limani.

“Jemi duke vazhduar sesionin e parë të ‘Future’ me vokalist tjetër dhe me këngë të tjera. Kjo është pjesa e dytë në të cilën vokaliste është Albulena Jashari, por së shpejti do të vijë edhe pjesa e tretë me artistin Yll Limani”, ka përfunduar 2po2 për Telegrafin.

“Future” është publikuar në YouTube me një klip të punuar nga produksioni Imagine Films. /Gjithqka Nga Pak

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

About gjithqkangapak