Dafina Zeqiri ft Naim Krasniqi- A Te Kujtohet Kur Jemi Krue

Naim Krasniqi:
A te kujtohet zemer
loja me maquka?
A te kujtohet kur katunit
i ra zhuga?

Her une ty her ti mu
sa u knaqshum tu u kru
Krejt katuni um kish
lakmi qysh um krujshe ti

Kur e shtishe doren
n’kulet e tua
E timi kres um dilke
medet per mua

Zhug e ron ish kon
na kish pas qillu
Skishim faj po u dashke
me u kru

Tybe edhe lisat t’kishin
lakmi ngat cullakit tan
un shkrum i zi

Nuk e hupshum renin
fort mir e di
niher un niher ti

Oh kryt e nanes t’bojsha be
kruj mos u nal
Oh se um shtine n’dhe
Oh s’kishim qare u dashke
me u kru
Se zhug e ran na kish pas
qillu

Dafina Zeqiri:
A t’kujtohet qysh na shkojke
dita n’loj
Na u krujshim e lopt na
ran n`terrfoj

Her un ty her ti mu
sa u knaqshum tu u kru
Krejt katuni ne kam u qu
lopt me na i pshtu

Kur na hini zemer baci
me lagraqk prej dajakit
nervetit ba helaq

Zhug e ran na kish pash qillu
s’kishim faj u dashke me
u kru

Tybe edhe lisat kishin
lakmi nga cullakit tem
ti shkrum i zi (fut i zi)

Nuk i huqi renin
fort mir e di
Niher un niher ti

Oh kryt e nanes um bojshe
be kruj mos u nal se um
shtine n’dhe
Oh s’kishum qare u dashke
me u kry se zhug e ran
na ka qillu

Uhh i nam shiki dam bibibidam (3x)

Ku na met ku e lam

Uhh i nam shiki dam bibibidam (3x)

Ku na met ku e lam 2x

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

About muzika6